Vítejte na webu věnovanému mému největšímu koníčku, což je sbírání minerálů. Na těchto stránkách se Vám budu snažit popsat  svým osobitým pohledem naše i zahraniční vybrané lokality, které jsem navštívil. Přidávat zajímavosti a novinky z oblasti sběratelství minerálů. Seznamovat Vás s mými nálezy a objevy, které jsem učinil. Vše se ale bohužel odvíjí od volného času, takže aktualizace nebudou pravidelné.

Rovněž všem mineralogickým nadšencům nabízím pomoc s určením vzorků, samozřejmě bezplatně pokud si nebudete jisti co jste to vlastně našli. Jak po emailu nebo osobně, třeba na nějaké mineralogické burze po domluvě. V rámci mých vědomostních možností Vám rád poradím.

V případě, že vlastníte mineralogickou sbírku a již Vás tento trošku netradiční koníček omrzel a chtěli by jste ji prodat nebo jste ji zdědili a nevíte co s ní? Nabízím bezplatnou konzultaci. Rád se na sbírku dojedu podívat. Můžu Vám ji přibližně ohodnotit a poradit co s ní. To vše zcela zdarma a v případě zájmu Vaši sbírku odkoupím. Jsem vždy rád, když můžu rozšířit svoji sbírku o nové exponáty a rozhodně Vám za ni nabídnu víc než překupníci.

Máte třeba jen dotaz ohledně nějaké lokality i třeba některé, která na stránkách není? Klidně mě kontaktujte a pokud budu vědět rád Vám poradím.

Kontaktovat mě můžete na emailu: pegmin@email.cz

Pokud Vás zajímá něco o mé maličkosti:

Jmenuji se Jan Čermák, vystudoval jsem geologii na Masarykově univerzitě a sběru minerálů se věnuji od roku 1998.

Budu se rovněž těšit na Vaše reakce ke článkům a informacím uveřejněných na tomto webu.

Zdař Bůh